Yılbaşında Gezilecek 14 Ülke

1-Çek Cumhuriyeti

Eğer Prag’ın güzel olduğunu düşünüyorsanız Noel ve yılbaşında görene kadar bekleyin. Eski şehir merkezi ve Wenceslas meydanında kurulan yılbaşı pazarlarını gezerken sıcak şarabın ve keklerin tadını çıkarın. Kühn Çocuk Korosu konseri ve Ulusal Tiyatro’da gösterilen Fındıkkıran performansını kaçırmayın.

2- Belçika

Avrupa’nın en iyi korunan Orta Çağ şehri Brüj’ün Arnavut kaldırımlı sokaklarında dolaşıp sıcak çikolata içerken buranın büyülü bir yer olduğuna emin olacaksınız

3- Almanya

Yılbaşı pazarı denince aklımıza ilk gelen şehirlerden biri her kış dört milyon ziyaretçi çeken Almanya Köln oluyor.

4-Brezilya

Yılbaşını çirkin kazaklarla şömine karşılamanın zorunlu olduğunu kim söyledi? Bu kez yeni yıla Rio’nun eşsiz plajlarında buzlu bir caipirinha eşliğinde merhaba diyin.

5-Kuzey Amerika

Kuzey Amerika’nın en eski şehirlerinden biri olan Quebec City’nin kolonyal Fransız mimarisi, kuşkusuz şehre Avrupai bir hava katıyor.

6-Çin

Yıl boyunca etkileyici bir atmosfer sunan Hong Kong’un parlak silüeti yıl sonunda daha da etkileyici bir havaya bürünüyor.

7-Finlandiya

Rovaniemi Noel Baba’nın doğum yeri olan Lapland’da Santa Claus kasabasına uğrayıp unutulmaz bir yılbaşı deneyimi yaşayın

8-Fransa

Fransa’nın en eski yılbaşı pazarı Strazburg’da. 450 yıldır kurulan pazarın yanı sıra Orta Çağ’dan kalan en uzun yapı olan Strazburg katedralini gezmeyi ihmal etmeyin.

9-Avusturya

Viyana özellikle Belediye Binası’nda kurulan yılbaşı pazarıyla göze çarpsa da şehrin tek pazarı bu değil. Hofburg şapelinde düzenlenen etkinliklerden birine mutlaka katılın.

10-İzlanda

Reykjavik ; İzlanda yılın büyük kısmında bir kış cenneti ama Aralık ayıyla şehir bambaşka bir havaya bürünüyor. Havanın temiz olduğu gecelerde Kuzey Işıkları şehrin birçok caddesinden görülebilir hale geliyor.

11-Danimarka

Kopenhag ; Dünyanın en mutlu ülkelerinden biri olan Danimarka, yılbaşını kutlamak için de en iyi yerlerden biri. Ülkenin başkenti Kopenhag’da bulunan Tivoli bahçeleri, ışıl ışıl lunaparkıyla göz alıyor. Gastronomi dünyasında da çığır açan şehrin öne çıkan restoranlarından Restaurant Vita‘da mutlaka bir akşam yemeği yemelisiniz.

12-Amerika Birleşik Devletleri

New York, Rockefeller Center’ın yanındaki dev çam ağacınının altında buz pateni yapmak ve Central Park’ta faytonla gezmek her daim paha biçilemez birer tecrübe!

13-İtalya

Yılbaşı için en popüler destinasyonlardan biri olan Roma’da St Peter’s bazilikasındaki kalabalığa dahil olmak yerine Pantheon’a gidip 1900 yıllık duvarlarda ilahilerin yankılanmasını dinleyin .

14-Barselona

Yılbaşı boyunca 400’den fazla sokağı aydınlatılan Barselona’da alışverişe çıkın! Fira de Santa Lucia’daki yılbaşı pazarında satılan cam süslemeler ve caganer adı verilen eğlenceli figürler en popüler olanlar arasında.

3 yorum

  default avatar
  Barış 4 Mayıs, 2019 Cevapla

  YIlbaşında her bir ülke birbirinden güzel oluyor. ama sanırım fransa ve Çek cumhuriyeti en güzlleri diyebiliriz

  default avatar
  Mert 5 Mayıs, 2019 Cevapla

  Gelecekteki planlarım arasına dahil olan bir konu daha yıl başında farklı şehirlerde girmek her sene 🙂

  default avatar
  Merter 6 Mayıs, 2019 Cevapla

  Hepsi çok güzelde euro kuru malum.

Yorum yazın

BENZER YAZILAR