Yaz Tatilinin Keyfi En İyi Nerede Çıkar?

Hepimiz aylarca havaların ısınmasını bekledik. Hatta havalar ısındığı zaman gezilip, görülecek, yaz tatili yapılacak yerlerin hayalini kurduk. Sonunda artık havalar iyice ısınmaya, güneş kendini daha çok göstermeye başladı. Artık tam manasıyla tatil planları yapmanın vakti geldi de geçiyor bile…

“Dolu dolu bir yaz tatili” denildiği zaman hemen hemen herkesin aklına tertemiz plajlarda, suların tadını çıkartmak gelmektedir. Sonrasında ise şemsiyenin gölgesinde kururken anın tadını yaşamak çoğu kişinin hayalindeki tatil olmaktadır. Bununla birlikte gündüzlerin daha uzun sürmesiyle birlikte çok daha fazla dışarıya, sokağa çıkma isteği ile birlikte vakit geçirmek de akıllara gelmektedir. Yaz güneşi arttıkça adeta hayat daha da hareketlenir ve sosyal hayat da can bulur. Bununla birlikte çoğu kişinin geziler yapmak istemesi de muhtemeldir. Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte konserler ve festivaller de kendini göstermektedir.

Yaz Tatili Planı

Evet, yazımızın en başından itibaren herkesin merak ettiği “Yaz tatilinin keyfi en iyi nerede çıkar?” sorusunun cevabına geldik. Günümüzde oldukça popüler olan ve ülkemize de çok uzak olmayan İtalya’nın güneyinde yer alan Malta Adası bu yaz tatili planınızda yer alabilir. Malta Adası dediğimize bakmayın çünkü Malta Cumhuriyeti toplamda 3 adacıktan oluşmakta olan bir Akdeniz ülkesidir. Yaz boyunca ziyaretçilerine sunmuş olduğu eğlenceyi, huzuru ve keyifli anları sunan Malta, her şeyden öte turkuaz suları ve büyüleyici güzellikleriyle birlikte burayı ziyaret edenler için her zaman memnuniyeti sağlamaktadır.

Malta adası

Yaz tatili denildiği zaman spor aktivitelerine, su aktivitelerine de zaman ayrılmaktadır. Malta da bu konuda oldukça zengin çeşitliliğe sahip olmaktadır. Comino ve Gazo adalarında su altı çeşitliliği ve aynı zamandaki renkler çoğu kişinin ilgisini çekmektedir. Sportif faaliyetlerinin bununla sınırlı olmadığı Malta’da aynı zamanda tırmanış da oldukça yaygındır. Böylelikle geziler gerçekleştirmek ve karting gibi sporları gerçekleştirmek isteyenlerin de uğrak noktalarından birisi olacaktır.  Sportif faaliyetlerinin zenginliğiyle bilinen Malta aynı zamanda bununla birlikte en dünyanın en çok resmi tatil edilen ülkelerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz.  Malta’da yılın neredeyse tamamı güneşli geçtiği için sayısız festivalin düzenlendiğini de söyleyebiliriz. Ayrıca köylerdeki bayram kutlamaları ve yerel şenlikler de son derecede eğlenceli olmaktadır.

malta adaları

Leziz yemekleriyle birlikte yeni tatlar keşfetmek, masmavi denizin tadını çıkartmak ve bununla birlikte sportif faaliyetlerden faydalanmak isteyenlerin rahatlıkla tercih edeceği Malta adası bu yaz tatili planını daha da güzelleştirecektir. Böylelikle geziler gerçekleştirmek isteğinde olan hemen hemen herkesin rahatlıkla Malta Adasına gidebileceğini, burayı gezip görebileceğini söylemek mümkündür.

1 yorum

    default avatar
    Kenar Yazarı 23 Mayıs, 2019 Cevapla

    Bu yaz yurtdışına gitme planım var. Tam olarak karar vermedim nereye gideceğimi. Dolar ve euro’nun son hali beni korkutuyor. Bakalım ne olacak hayırlısı…

Yorum yazın

BENZER YAZILAR