Türkiye’nin En İyi 5 Kayak Merkezi

Türkiye’nin En İyi 5 Kayak Merkezi

Kış aylarında evde olmak her insan için bunaltıcıdır. Bu bunaltıcı havayı dağıtmak içinse kış aylarında yapılan en iyi spor kayak olarak seçildi. İşte Türkiye’de güzel bir kayak tatili için size seçenekler;

1-Erzurum- Palandöken Kayak Merkezi

Yılın altı ayında karla kaplı olan Palandöken Kayak Merkezi turistler tarafından en çok tercih edilen yerlerden birisidir. 4500 kapasiteye sahip olan bu kayak merkezinde toplam 22 pist bulunmaktadır. Burada kayak yapabilir, günlük gezilerde bulunabilir ya da tercih olarak otellerde konaklayabilirsiniz.

2-Kayseri- Erciyes Kayak Merkezi

İç Anadolu’nun en yüksek yeri olan Erciyes Kayak Merkezi Kapadokya’ ya 60 km uzaklıkta olmasıyla çekiciliğini daha da arttırıyor.

3-Bursa- Uludağ Kayak Merkezi

Ülkemizin en popüler kayak merkezinden biri olan ve otuzdan fazla pist bulunan merkezde 25 otel hizmet veriyor. Bursa merkezinden 1 saat uzaklıkta olan merkez en çok tercih edilen merkez olarak adından söz ettiriyor.

4-Bolu- Kartalkaya Kayak Merkezi

Köroğlu Milli Parkı’nın merkezinde yer alan Kartalkaya Kayak Merkezi Uludağ’ dan sonra adından en çok söz ettiren yerlerden bir tanesi olarak anılmaktadır. Merkezde 5000 kişi konaklayabilir ve 4 km’ lik uzuz bir pisti vardır.

5-Isparta- Davraz Kayak Merkezi

Genellikle Ege Bölgesinde yaşayanların tercih ettiği merkez ülkemizdeki diğer merkezlere göre hesaplı olmasıyla dikkat çeken merkezlen birisidir.

 

1 yorum

    default avatar
    Barış 5 Mayıs, 2019 Cevapla

    Erzurum son yıllarda gittikçe daha da popüler oluyor. doğuda güzel yerler var kayak için

Yorum yazın

BENZER YAZILAR