Durmayın! Gezin! Keşfedin!

Merhaba ! Sıkılıyor musunuz ? İstanbul’da bu hafta sonu acaba ne mi yapsak diyorsunuz ?

işte kafanızdaki soru işaretlerine cevapları bu yazıda sizleri bekliyor. Bazen beklemediğiniz anlar da boş vaktiniz oluyor ya da bir pazar sabahı kahvaltınızı yapıp acaba bugün ne yapsak evde tüm günü mü geçirsek dışarı çıkıp gezsek mi ? diye düşünüp günü bitirmeden yazımızı okuyunuz ! hem hafta sonu hemde hafta içi akşamları yapabileceğiniz etkinlikler sizleri bekliyor …

1-Hafta Sonu İstanbul’dan Uzaklaşmak isteyenler;

Polonezköy

şile , ağva hatta umduğunuz diğer yerlerden ile en yakın ağaçların ,dağların içinde saklı minik köy Polonezköy.  Daha önceki yazımız ”Polonezköy Küçük Polonya ” ile  Polonezköy‘de neler yapabileceğinizi sizlerle paylaşmıştık. Cumartesi akşama doğru gidip yemek yiyip orada bir pansiyon da kalabilirsiniz. Pazar sabahı uyandığınızda bol oksijenli bir yürüyüş en iyisi. Açık havada zil çalan karnınız serpme köy kahvaltıları ile ödüllendirebilirsiniz. Polonezköy ve etrafını keşfedip yürüyüp dilerseniz bir hafta sonunu o şekilde tamamlayabilirsiniz.

2-Akşam Sahlebi ; Sarıyer Hayrola Cafe

Havalar soğudu kış geliyor .Hafta içi ve ya hafta sonu fark etmez canınız biraz deniz havası ,  biraz sahlep hatta biraz da kestane çekiyorsa haydi durmayın deniz havası almaya gidiyoruz !

 

3-Romantik Akşam Yemeği

Romantik akşam yemeği tamamen tercihlerinize bağlı ama örnek mekanlar için ” Evlilik Teklifi İçin İstanbul’da 4 Mekan ”  yazımızdan örneklere bakabilirsiniz.

4-Sinema Gecesi

İster akşam ister gece seansı dilediğiniz saatte ; keyifli seveceğiniz bir film tercih edebilirsiniz. Patlamış mısırlarınızı unutmayın !

5-Alışveriş Zamanı

Hafta sonu keyifli yavaş yavaş alışveriş yapacağım diyorsunuz cumartesiyi seçmenizi öneririm. Pazar günü biraz daha yoğun olabiliyor. Dilerseniz AVM’lerde dilerseniz İstanbul’un popüler caddelerinde alışverişinizi keyifle yapabilirsiniz.

6-Gece Yemekleri

İştahlarına düşkün olanlar ” Bişiler mi yesek ” denildi an da kendilerini sokaklarda bulabilirler. En lezzetli gece eğlenceniz olabilir. İstanbul’un sokak lezzetlerini mutlaka deyin !

 

 

Yorum yazın

BENZER YAZILAR

Muğla Akyaka

Muğla Akyaka Burada tatilin tadını alanlar, özellikle yaz ayları dışında gelmeyi tercih ediyor. Yazın hafta sonları feci kalabalıklarla…

20 Ekim 2018